AĞRI Belediye Meclisi , Mareşal Fevzi Çakmak ın adını taşıyan  mahalleye  1926-1930 yılları arasında kentte  Kürt  isyanı çıkarıp yönetenlerden İhsan Nuri Paşa nın adını verdi.

hurriyet
0

Belediyenin aylık meclis toplantısında mahalle ve cadde adlarının değişikliği görüşüldü. Daha önce mahallelerde yapılan referandum sonucu çıkan isimleri değerlendiren belediye meclisi , Ağrı merkez Fevzi Çakmak mahallesinin adını İhsan Nuri Paşa mahallesi , Alparslan mahallesinin adını ise Selahattin Eyyubi mahallesi olarak değiştirdi. Ağrı nın en yoğun caddelerinden olan Erzurum Caddesi ne oybirliği ile toprağa verilen ünlü yazar Yaşar Kemal in adını verdi. DBP li Belediye Başkanı Sırrı Sakık ın Yaşar Kemal in  İstanbul  daki cenaze törenine katılması nedeniyle hazır bulunmadığı toplantıyı , Eş Başkan Mukaddes Kubilay yönetti. DBP nin 18 ,  Ak Parti  nin 13 üyesinin olduğu belediye meclisinin kararı resmi internet sitesinde ‘Belediyemizden tarihi karar başlığı ile verildi. İsim değişikliği kararı onaylanması için valiliğe gönderildi.

2 TÜRK BAYRAĞI İNDİRİLDİ
 
Genelkurmay Başkanlığı ise Hatay Dörtyol ve Antalya Muratpaşa ilçelerinde Türk bayraklarının direğinden indirildiğini bildirdi. 28 Şubat ve 1 Mart günü yaşanan iki olaya ilişkin şu bilgi verildi: Kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından , Hatay Dörtyol ilçesinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi nin önündeki Türk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =