En az gelişmiş ülkelere yönelik kurulması planlanan Teknoloji Bankası'nın organizasyonel ve operasyonel detaylarını görüşmek için düzenlenen panel , TÜBİTAK TÜSSİDE'de gerçekleştirildi

haber7
0

En az gelişmiş ülkelere yönelik kurulması planlanan Teknoloji Bankası nın organizasyonel ve operasyonel detaylarını görüşmek üzere gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) Yüksek Düzeyli  Uzmanlar   Paneli  , TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü nde (TÜSSİDE)  sona  erdi.

Kocaeli nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren  TÜBİTAK TÜSSİDE  de gerçekleştirilen panele , BM Genel Sekreter Yardımcısı ve En Az Gelişmiş Ülkeler Yüksek Temsilcisi Gyan Chandra Acharya , Ruanda eski Eğitim ve Bilim Bakanı Prof. Romain Murenzi ve BM yetkilileri katıldı.

En az gelişmiş ülkelere yönelik kurulması planlanan Teknoloji Bankası nın organizasyonel ve operasyonel detaylarını görüşmek üzere gerçekleştirilen panele , Murenzi başkanlık etti.

Panelde , Teknoloji Bankası nın , “Bilim , Teknoloji ve Yenilik Mekanizması” , “Patent Bankası” ve “Bilim , Teknoloji ve Yenilik Arşiv Merkezi” ana başlıkları altında oluşturulması görüşüldü. Söz konusu üçlü yapı sayesinde , en az ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =