Ardahan buz kesti: Göle -26.3

 Sibirya  soğuklarının etkili olduğu Ardahan’ın  Göle  İlçesi dün gecenin en düşük sıcaklığı , sıfırın altında 26.3 derece oldu.

haber7
0

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü nden alınan bilgiye göre , dün gecenin en düşük sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere  Ardahan  ın Göle de 26.3 , Çıldır da 25.3 , Erzurum Yakutiye , Kars ın Meydan , Selim ile  Ardahan  a bağlı Hanak ta 22 , Kars ta 20 ,  Ardahan  da 18 , Ağrı da 13 , Erzincan da 4 , Muş ta 2 dereceyi buldu. Kent merkezindeki kar kalınlıkları  Ağrı da 50 , Muş ta 28 , Erzurum da 22 , Kars ta 20 ,  Ardahan  da 17 , kayak merkezlerinde  Konaklı da 112 , Sarıkamış ve Palandöken de 105 santimetre olarak ölçüldü.

Bölgeyli etkisi altına alan ayaz nedeniyle sabah saatlerinde araçlarını çalıştırmak isteyenler zorlandı. Bölge beyaz örtü altında olduğu için yabani ve sokak hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekti. Bu nedenle merkezlere kurt , tilki , ayı gibi hayvanlar inerek çöplüklerde yiyecek aramaya devam ediyor. Kırağının etkisiyle ağaçlarda kartpostallık görüntüler oluşurken ,  Ardahan  da bir çay ocağında garsonluk yapan 30 yaşındaki Şahin Morkoç , esnafa çay servisi yaparken kısa kol gömleği ile dolaşması dikkat çekti. Karlarda yuvarlanan Morkoç , "Türkiye nin en  soğuk  kentindeyim ama üşümüyorum" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =