Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu tarafından  kadına  yönelik şiddetle mücadele programı kapsamında Mersin'de bir  Kıraathanede  erkeklere eğitim verildi.

haber7
0

Eğitim , Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) tarafından kabul edilen ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , Mersin  Toroslar Belediyesi  ile Kocaeli Barosu nun destek verdiği "Değişim Atölyesi Projesi" kapsamında Toroslar daki bir  Kıraathanede  gerçekleştirildi.

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Proje Koordinatörü Şebnem Dal Üzülmez , eğitimde yaptığı konuşmada , Türkiye de çok uzun yıllardır faaliyet gösterdiklerini , şu anda 19 ilde örgütlendiklerini ve 40 kulüpleri olduğunu söyledi.

Kadınların ve kız çocuklarının toplumsal refahını artırmak ve haklarını korumak için çalıştıklarını belirten Üzülmez , şöyle konuştu:

"Değişim Atölyesi Projesi  kadına  yönelik şiddetle mücadele kapsamında Avrupa Birliği nden (AB) hibe almaya hak kazanmış bir projedir. Bu  kadına  şiddet meselesi çok tartışılan bir konu. Bununla ilgili uzun yıllardır bir sürü insan çalışıyor. Kurumlar , kuruluşlar çalışıyor ama dünyanın hiçbir yerinde henüz  kadına  yönelik şiddet ne yazık ki bizim istediğimiz gibi fark edilir oranda azalmadı. Şiddet dünyanın her yerinde var.  kadına  yönelik şiddet dünyanın her yerinde var ve ne yazık ki buna bir anda bıçakla keser gibi kesecek bir proje yapmanın yolu yok. Nereden bakarsanız bakın yolumuz bir yerde eğitime çıkıyor. Biz ancak öğrendikçe , öğrendiklerimizi uyguladıkça yaptıklarımızın ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =