ereğli  Fiziksel Engelliler Derneği , Osmaniye'de çadırda kalan  Suriyeli   çocuklar   için   yardım   kampanyası  başlattı.

haber7
0

Dernek Başkanı  İsmail Şentürk  , gazetecilere yaptığı açıklamada , Osmaniye de çadırda yaşam mücadelesi veren  Suriyeli  çocuklar için giyim ve gıda  kampanyası  düzenlediklerini belirtti.

Abdi İpekçi Sergi Salonu nda devam eden kampanyanın , 2 Şubat tarihinde sona ereceğini vurgulayan Şentürk , şunları söyledi;

"Osmaniye deki çadır kentte çok zor durumda yaşayan çocukların arasında engelli olanlar da vardı. Bu sebeple çocuklarımızın acil ihtiyaçlarını çözmeye dönük bir adımın sahibi olmak istedik. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki mültecilik bir tercih değil , savaş , yıkım ve ölümden kaçışın sonucunda gerçekleşen bir zorunluluktur. Bu zorunluluk içinde topraklarımızda misafir ettiğimiz insanlara , çocuklarımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek amacıyla kampanyamızı başlatmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımızdan 2 Şubat tarihine kadar ellerindeki her türlü çocuk giysisi ve kuru gıdayı kamptaki çocuklara ulaştırılmak üzere yetkililerimize teslim etmelerini bekliyoruz."

Kaynak : AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =