Küçükçekmece  de 6 farklı hatta çalışan bir grup minibüsçü , Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME) kararıyla bölgede yeni bir hattın hizmete girmesini  kontak  kapatarak protesto etti.

hurriyet
0

Yeni açılan hatla birlikte taşıyacakları yolcu sayısında azalma olacağını ileri süren yaklaşık 200 minibüsçü , sabah saatlerinden itibaren araçlarıyla birlikte aralarında Mehmet Akif Ersoy  Göğüs , Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde olduğu belirli noktalarda toplandılar.

Minibüslerini yol kenarına tek sıra halinde park ederek ,  kontak  kapatan  minibüsçüler  burada bekleyişlerini sürdürüyor.  minibüsçüler  , haklarını aramak adına bu eylemi yaptıklarını söylediler.
 
KEYFİ KARAR İDDİASI

Minibüsçülerin eylemine destek veren Halkalı Kamyon , Kamyonet , Otobüs , Minibüs ve Şoförler Odası Başkanı İbrahim Yılmaz ,  Küçükçekmece  de yeni bir hat açılması kararının keyfi olduğunu ifade etti.

Yılmaz ,  "Küçükçekmece bölgesinde 6 hat üzerinde yaklaşık 250 minibüs çalışıyor. Bizim mücadelemiz 2011 yılından bu yanadır. Daha önce aynı karar 3 kere iptal edildi. Ancak bu dördüncü kez oluyor. Bu karar bir mağduriyet , ya da olmazsa olmaz neticesinde çıkmıyor. UKOME yetkililerine defalarca durumu bildirmemize rağmen bize kararın uygulanacağını söylediler.  Eğer hak hukuk yoksa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =