"Ermeni iddialarına karşı bizim de çalışmalarımız var"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu , "Ermeni  iddialarına   karşı   bizim  de  çalışmalarımız   var  , koordineli bir şekilde bunları yürütüyoruz" dedi

haberturk
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , "Ermeni  iddialarına   karşı   bizim  de  çalışmalarımız   var  , koordineli bir şekilde bunları yürütüyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanlığı  arşiv  Binasında düzenlenen , Elektronik  arşiv  Projesi tanıtım toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu ,  Ermeni   iddialarına   karşı   türkiye  nin de çalışmaları olduğunu ve bu çalışmaların , koordineli olarak yürütüldüğünü belirtti.

ÇANAKKALE SAVAŞI 100. YIL ETKİNLİKLERİ

Çavuşoğlu , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nun Çanakkale Savaşının 100. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde Ermenistan ın da içinde olduğu 102 ülkeye davet mektubu göndermesine ilişkin soruya cevaben , Bakanlık olarak diğer kurumlarla beraber  Ermeni   iddialarına   karşı   türkiye  nin tezini ve yapılan açılımları en iyi şekilde anlattıklarını söyledi.

Çavuşoğlu , 2015 in sadece  Ermeni  iddialarının değil , "centilmenler savaşı" olarak bilinen Çanakkale Savaşı nın da yıldönümü olduğunu ifade etti.

Çanakkale Savaşı etkinliklerine , 1. Dünya Savaşı na katılan ve savaştan etkilenen tüm ülkeleri , hiç ayrım yapmaksızın davet ettiklerini belirten Çavuşoğlu , şunları söyledi:

"Osmanlı ordusunun içinde  Ermeni  askerler de vardı. Bir taraftan 1915 yılında doğuda bu ayaklanmalar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =