Basının gözünden Atatürk!

Atatürk’e ait en kapsamlı eser Basında Mustafa Kemal  Atatürk  (1912-1938) koleksiyoner baskısıyla yayında

haberturk
0

Koçak Yayın Grubu tarafından koleksiyonerlere özel , uzun ve titiz bir çalışmanın sonucu olarak hazırlanan , Osmanlıca , İngilizce , Fransızca yüzlerce yerli , yabancı gazete ve derginin 100 binden fazla sayfasının taranmasıyla ortaya çıkan Basında Mustafa Kemal  Atatürk  (1912-1938) , dönemin gazetelerinin 8 tıpkıbasım levhası ve 1 adet tam boy tıpkıbasım dönem gazetesiyle birlikte Koçak Koleksiyon markası altında ilk defa koleksiyoner baskı olarak yayımlanıyor.

Koleksiyonerlere özel sadece 1000 adet özel baskı

Sadece 1000 adet basılan ve  Atatürk  ün hayatı ve yaptıklarıyla ilgili günü gününe okunan , yaşandığı dönemin bakış açısını yansıtan çalışma ,  Atatürk  ile ilgili merak edilenleri gün yüzüne çıkarıyor.

Editörlüğünü İsmail Şen ve Şefik Memiş in , akademik danışmanlığını Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü  Atatürk  İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Vahdettin Engin ve Tarihçi Yrd. Doç. Dr. Arif Kolay’ın yaptığı eser ,  Koçak Yayın Grubu  nun Koçak Koleksiyon markasıyla ilk defa koleksiyoner baskı olarak yayımlanıyor.

Eser , 1912-1938 yılları arasında  Atatürk  ün yerli ve yabancı basında çıkmış haberleri hakkında hazırlanmış ilk ve tek en kapsamlı kaynak olma özelliği taşıyor.Basında Mustafa Kemal  Atatürk  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =