Akademik otoparkçılar

 İstanbul  Büyükşehir Belediyesi kuruluşu  İSPARK  , otoparkçılığı meslek haline getiriyor.  İSPARK  bünyesinde kurulan akademide , üniversite desteğiyle “Otopark ve Ulaşım Hizmetleri Sertifika Programı”yla otoparkçılık alanında kariyer

haberturk
0

HT GAZETE

İSPARK , ülke genelinde yapılacak yatırımlarla  otopark  sektöründe çalışmak üzere yaklaşık 100 bin kişinin de istihdam edilmesine katkı sağlama hedefine yürüyor. Bir meslek kolu haline gelen otoparkçılığın daha kaliteli ve uzmanlık gerektiren bir iş kolu haline getirilmesi için kurum tarafından gerekli adımlar atıldı.  İstanbul  başta olmak üzere ülke içi ve ülke dışında otoparkçılık yapan kurum çalışanlarının eğitilmesi için  İSPARK  bünyesinde bir akademi de kuruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu  İSPARK  personelinin kariyer planlamasına destek olmak amacıyla  İstanbul  Ticaret Üniversitesiyle işbirliği protokolü imzaladı.

ÜNİVERSİTE DESTEĞİ

İSPARK ve  İstanbul  Ticaret Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolüyle  İSPARK  Akademi’de eğitim çalışmaları desteklenecek. “Otopark ve Ulaşım Hizmetleri Sertifika Programı” adı altında yürütülecek çalışmada alanında uzman kişiler ve akademisyenler eğitim verecek.

Ülke genelinde  otopark  şirketi kuran belediye  otopark  çalışanlarına eğitim verilecek. Ayrıca danışmanlık verilen farklı ülkelerde  otopark  kurum çalışanları da  İSPARK  Akademi’de eğitilecek. Otoparkçılığın meslek olması amacıyla da girişimler yapıldı. Meslek yüksek okullarında otoparkçılık bölümleri açılması amacıyla da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =