Savaş uçakları öğrenci servisini vurdu!

 Suriye  rejiminin , Serakib'e düzenlediği hava saldırısında bir füzenin  öğrenci  servisine isabet etmesi sonucu 4 çocuk hayatını kaybetti.

haber7
0

Suriye Canlı Haber Ağı nın (SLN) verdiği bilgiye göre , Suriye savaş uçaklarının , Serakib e düzenlediği hava saldırısı sırasında , füzelerden birinin Hafsa ilkokuluna ait öğrenci servisine isabet ettiği belirtildi. SLN nin bilgi notunda araçta bulunan ilkokul talebesi 4 çocuğun hayatını kaybettiği , bazılarının da ağır yaralandığı ifade edildi.

İdlib kırsalında bir çok beldenin saldırılara maruz kaldığı belirtilen bilgi notunda , Maaret en-Numan kenti ile Biniş beldesinde de ölü ve yaralıların olduğu bilgisi verildi.

Bilgi notunda ayrıca rejim güçlerinin , muhaliflerin Vadi ed-Dayf ve Hamidiyye karargahlarını ele geçirmesinin ardından Ebu z-Zuhur Askeri Havaalanı na doğru ilerleyişini durdurmak için havaalanı çevresindeki bazı köy ve beldeleri de hedef aldığı kaydedildi. 

Suriye deki muhaliflerin 15 Aralık ta , İdlib kırsalında rejime ait en büyük karargahlardan stratejik öneme sahip Vadi ed-Dayf ve Hamidiyye karargahlarıyla çevresindeki 20 den fazla kontrol noktasını ele geçirdiği açıklanmıştı.

Kaynak : AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =