Sanatçı Bilal Ercan hayatını kaybetti

52 yaşındaki  Sanatçı   Bilal   Ercan   hayatını  kaybetti.  Kalp rahatsızlığı  yaşayan ve ertesi gün ameliyata girecek olan  Ercan  ın rahatsızlığın hatırlatan arkadaşlarının sahneye çıkmaması yönündeki uyarılarına “Gençlik beni bekliy

milliyet
0

Ankara Maltepe de Kobani ye destek amaçlı düzenlenen konserde sahnede fenalaşan 52 yaşındaki  Sanatçı   Bilal   Ercan  yaşamını yitirdi.

Orta Anadolu Kürt Sanatçıları İnsiyatifinin düzenlediği  Bilal  Ercan’ın bu konseri Kobani’ye destek amaçlı olduğu içinde önemsediği , hastalığına ve ameliyata girecek olmasına rağmen kısa bir süre de olsa sahneye çıktığı kaydedildi.

Sahneye çıktıktan bir süre sonra fenalaşan  Bilal  Ercan’a ilk müdahaleyi salonda sağlık görevlileri yaptı.  Ercan  , kalp masajı ve elektroşok uygulamasına rağmen kurtarılamayarak  hayatını  kaybetti.

BAĞLAMA TASARIMCISIYDI

Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü ,  Bilal   Ercan  ın  ölüm  heberini Facebook sayfasından duyurdu. Sümer Ezgü , ayakta çaldığı bağlamasının  Bilal   Ercan  tarafından tasarlandığını söyledi.BİLAL  Ercan  KİMDİR?

1962 Konya doğumlu olan  Bilal   Ercan  , İlkokul yıllarında mandolin çalarak müzik hayatına başladı. İlerleyen yıllarda bağlama çalmaya başlayan  Bilal   Ercan  Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmış aynı okulun büyükler ve küçükler halk dansları toplulukların müzik direktörlüğünüde üstlenmiştir.

Halk dansları ve halk müziği ile ilgili yurtdışında birçok festival ve etkinliklere katılan  Bilal   Ercan  birçok birincilikler ve ödüller ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =