"Cinayetten önce bilgim yoktu"

Dönemin İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Yılmazer ,  hrant dink  cinayeti soruşturması kapsamında verdiği ifadede , "Cinayetten  önce  benim  bilgim  yoktu.  Cinayetten  sonra  hrant dink  ile ilgili bilgiler önüme getirildi" dedi

haberturk
0

Emniyetteki "paralel yapı" operasyonu kapsamında tutuklu bulunan dönemin İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü  Ali Fuat Yılmazer  , İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği nce yürütülen  hrant dink  cinayeti soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla verdiği ifadede , "Cinayetten  önce  benim  bilgim  yoktu.  Cinayetten  sonra  hrant dink  ile ilgili bilgiler önüme getirildi. Dolayısıyla bu dönemden sonra olayla ilgilendiğim doğrudur" dedi.

Ogün Samast ilk kez üçüncü bir kişiden bahsetti

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  hrant dink  in 19 Ocak 2007 de Şişli de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Yusuf Doğan tarafından yürütülen soruşturmada , cinayetin işlendiği dönemde Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat C Şube Müdürü olarak görev yapan Yılmazer in dün "şüpheli" olarak ifadesine başvuruldu.

Yılmazer , 5 saat süren ifadesinde , savcının , Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat şube müdürlükleri ile illerdeki şube müdürlükleri arasındaki yazışma kuralları ve cinayet döneminde istihbarat paylaşımının nasıl yapıldığına ilişkin sorularını yanıtladı.

"BEN OLSAM , DİNK İN ÖLDÜRÜLECEĞİ UYARISI BULUNAN RAPORU SUNARDIM"


Trabzon Emniyet Müdürlüğü tarafından Emniyet Genel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =