Saç ektirmeyi mi düşünüyorsunuz?

Günümüzde  Saç  dökülmesi artık eskisi kadar korkulacak bir dert olmaktan çıktı.

haber7
0

Estetik , Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.İlhan Serdaroğlu , saç ektirme kararının hayal kırıklığına dönüşmemesi için dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda uyardı.

Op.Dr.İlhan Serdaroğlu , "Türkiye , her ne kadar  saç ekimi  yaptırmak açısından bir cennet tabir edilse de bu bazen , yetersiz ve tecrübesiz bir ekiple sizin için bir cehenneme dönebilir" dedi.

Op.Dr.İlhan Serdaroğlu , saç ekiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktaları şöyle sıraladı:

Kan ve  sağlık testleri  yaptırarak genetik saç dökülmenizin nedenini bulamazsınız; ancak demir , çinko eksikliği , hormonal dengesizlikler gibi saç kaybı nedenlerini ortaya koyabilirsiniz. Saç dökülmelerinin birçok nedeni vardır ve doğru nedeni bulmak , uygun terapi yöntemini seçmenize yardımcı olacaktır. Altta yatan sebep genetik dökülmeyse bunu tecrübeli bir saç ekim doktoru anlayabilir ve sizi ekime yönlendirebilir.

SAÇ EKİMİ OPERASYONUNA GERÇEKTEN UYGUN MUSUNUZ?

Saç ekimi öncesinde  saç ekimi  yapan  Cerrah  tarafından muayene edilerek ve tıbbi hastalıklarınızı da doktorunuzla paylaşarak operasyonun sağlığınız açısından uygun olup olmadığını öğrenin. Her saç kaybı vakasında ,  saç ekimi  yapılmalıdır diye bir kayıt yoktur. Erken dökülmelerin medikal tedaviyle önüne geçilebilir.

En fazla kaç greft (bir greft 1 ,2 ,3 ya da 4 saç kökü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =