Erdoğan küçük Neslihan'a sarayı gezdirdi

 Cumhurbaşkanı Erdoğan  , rehabilitasyon merkezinde kalan Neslihan Baş'ın isteğini yerine getirerek Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı gezdirdi.

haber7
0

Erdoğan , dün Ankara da Saray Rehabilitasyon Merkezinde ziyareti sırada burada  Neslihan Baş  isimli zihinsel engellinin isteği üzerine bugün kendisini ve arkadaşlarını Cumhurbaşkanlığı  sarayı  na davet etti.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  eşi Emine  Erdoğan  ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile birlikte dün  Engelliler Haftası  etkinlikleri kapsamında Saray  Rehabilitasyon Merkezi  ni ziyaret ederek burada "Hayatın İçindeyim" etkinliğine katıldı. Etkinlikte işitme engelli çocuklar şarkı söyledi , sesli betimleme film gösterisi oldu.

Ardından  Erdoğan  atölyeleri ziyaret etti ve oyuncak , meyve savunuculuğu , takı ve aksesuar atölyesini gezdi; yapılanları inceledi sohbet etti. Sohbet sırasında Cumhurbaşkanlığı  sarayı  nı gezmek istediğini söyleyen  Neslihan Baş  isimli zihinsel engellinin isteği üzerine  Cumhurbaşkanı Erdoğan  , bugün Baş ve arkadaşlarına bugün resepsiyon verdi. Saray  Rehabilitasyon Merkezi  nde tedavi gören Cumhurbaşkanlığı  sarayı  nın misafirlerini mimar Fatih Ünal gezdirdi. Göreneller İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan koro resepsiyonda parçalarını seslendirdi.

Kaynak : DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =