Andre Rieu’den yine ‘klasik’ numaralar!

İstanbul’da birbiri ardına iki konser veren Hollandalı kemancı  Andre  Rieu; kasap havasından ‘Besame Mucho’ya , ‘You’ll Never Walk Alone’dan ‘Katibim’e kadar geniş bir repertuvar sergiledi.

milliyet
0

Selay Sarı / İSTANBUL

Geçen yıl ilk kez İstanbul’da konser veren Hollandalı kemancı , orkestra şefi ve genel anlamda şovmen  Andre   Rieu  , bu ziyaretinden memnun kalmış olacak ki , bu yıl iki gece arayla iki konser vermek için İstanbul’a geri döndü.

İlki 27 Kasım akşamı Sinan Erdem  spor  Salonu’nda gerçekleşen konserin ardından önceki akşam  Ataşehir   Ülker  Sports Arena , dünyanın canlı performanslardan en büyük gelir elde eden müzisyenlerinden birini , kendi kurduğu Johann Strauss Orkestrası ile birlikte ağırladı. 15 dakikalık arasıyla birlikte neredeyse 3 saat süren konserde , çoğunluğunu orta yaş ve üstü kadınların oluşturduğu bir kitleye çalan  Rieu  ve orkestrası ,  Ukrayna  halk müziğinden  Meksika  pop şarkısı ‘Besame Mucho’ya , ‘Zorba’ filminin ünlü sirtaki müziğinden ‘Yine Bir Gülnihal’e son derece geniş bir repertuvardan şarkı ve eserler seslendirdi.

Gecenin müzikal anlamda en parlak anı , 1945 tarihli ‘Carousel’ müzikalinde yer alan , ancak daha sonra Gerry and the Pacemakers versiyonu  Liverpool  taraftarlarının tribün tezahüratına dönüşen ve bu şekilde tanınan ‘You’ll Never Walk Alone’du.

googletag.cmd.push });

Yöresel ezgiler

2013’teki ilk konserinde ‘Hatırla Sevgili’ , ‘Katibim’ ve ‘Yıldızların Altında’ ile Türkiyeli seyirciye jest yapan  Rieu  , bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =