Numara taşımayı çok sevdik

"Cep"te  Numara  taşıma sayısı 75 milyonu aştı

haberturk
0


 Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan , 2008 yılında başlayan ve GSM operatörleri arasında cep telefonu abonelerinin geçişini mümkün kılan  Numara  taşımada sayının 75 milyonu aştığını bildirdi.


Bakan Elvan , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 2014 yılının 9 ayında , mobil abone sayısının 69 ,8 milyondan , 71 ,9 milyona , mobil aboneler içerisinde yer alan makineler arası iletişim (M2M) abone sayısının da 2 ,1 milyondan 2 ,4 milyona çıktığını belirtti.


ÜCRETLERDEKİ DÜŞÜŞ KONUŞMA SÜRESİNİ ARTTIRDI


Bireysel abone sayısı fazla artmasa da mobil sektördeki rekabetin etkisi ile konuşma ücretlerinin  çok  düştüğünü , bunun da konuşma sürelerine yansıdığını belirten Elvan , şunları kaydetti:


"2010 yılı başında Türkiye de kişi başına düşen aylık ortalama konuşma süresi 196 dakika , Avrupa ülkelerinden en fazla konuşma süresine sahip Fransa da ise 250 dakika idi. 2014 yılı haziran ayında , ülkemizde mobil hizmetlerdeki  Numara  taşınabilirliğinin ve ara bağlantı ücretlerinin düşmesine de bağlı olarak artan rekabet ve fiyat avantajları sebebi ile Türkiye de kişi başı aylık ortalama konuşma süresi 364 dakikaya çıkarken , Fransa da bu sürenin 289 dakikada kaldığını görüyoruz."


Genişbant internet abone sayısının da hızla arttığını bildiren Elvan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =