14 yaşındaki çocuk bonzaiden öldü

İstanbul’da rehabilitasyon merkezinde kalan 14  yaşındaki  M.Y.  bonzaiden  hayatını kaybetti. Ağaçlı Rehabilitasyon Merkezi , “Dışarıdan alıp geldi ve içti” diye kendini savundu

haberturk
0

Kemerburgaz’da bulunan Ağaçlı Çocuk ve Gençlik Rehabilite Merkezi’nde kalan 14  yaşındaki  M.Y. ,  bonzaiden  hayatını kaybetti. Rehabilite Merkezi’nde dün gece aniden fenalaşan M.Y. , merkez görevlileri tarafından Okmeydanı Hastanesi’ne kaldırıldı. M.Y. kurtarılamadı. İlk incelemelere göre M.Y’nin ölüm nedeni olarak kimyasal zehirlenmeye bağlı kalp krizi olarak belirlendi. Daha önce de aynı merkezde kalan bir gencin uyuşturucuyla ölümüyle gündeme gelen rehabilite merkezinin yetkilileri ise M.Y’nin bonzaiyi dışarıda aldıktan sonra merkeze geldiğini daha sonra da burada fenalaştığını söyleyerek , “Kendisini anında hastaneye kaldırdık. Ama onu kurtaramadık. Bu olayda merkezin ihmali yoktur” dedi. M.Y. , otopsisinin ardından Gaziantep’te toprağa verilecek.

"4 YILDA ÖLDÜRÜYOR"

Vatan Gazetesi nden Çağdaş Ulus un haberine göre , ölümlerde yaş sınırının  her geçen gün düştüğünü belirten yetkililer ,” Türkiye’de ve dünyada yaklaşık 5 yıldır kullanılan  bonzai  ile ilgili araştırmalara göre en sağlıklı insan dahi ancak 4 yıl bonzaiyi kullanınca ölüyor” diyorlar.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =