adana  da her yıl düzenlenen Uluslararası  Tango  Festivali ne  karşı  kurulan bir platform , "Zina yapıyorlar" diyerek boykot çağrısı yaptı.

milliyet
0

Adana’da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası  Tango  Festivali , “Uslu  adana  Platformu” tarafından “zina festivali” ilan edildi.

Sosyal medya üzerinde örgütlenen ve kimlerden oluştuğu bilinmeyen platform , en son yayımladığı hakaret dolu bildiride festivalin halka açık yapılmasının engellenmesini istedi.

Festivale destek veren  adana  Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ’ye de “desteğinizi geri çekin” çağrısı yapıldı.

Hazal Ocak’ın Cumhuriyet’teki haberine göre; Adana’da 23 Ekim’de başlayan ve bugün sona erecek Uluslararası  Tango  Festivali’ne  karşı  çıkan “Uslu  adana  Platformu” tarafından bir bildiri yayımlandı.

“Allah’tan (c.c) korkun! Açık günaha , zinaya izin vermeyin”  diye  başlayan bildiride , “Müzik eşliğinde kadın - erkek arasında bedensel yakınlaşma/yapışma sağlanarak sahnede zinanın sergileneceği bir festivalin ne dinimizde ne de milli kültürümüzde yeri yoktur , olamaz. Bu yıl ‘uluslararası’ boyut kazandırılması amaçlanan ‘Tango Festivali’ iptal edilmelidir. Bu festival günahın , haramın , zinanın açıkça işlenmesine sahne olacaktır. ‘Zinanın ayakta müzikle yapılan şekli’ olan , insanları günaha davet eden bu tür erotik dansın meraklısı olabilir ama bu tür çirkinlikler toplum içinde olmamalıdır” denildi.


En son çıkan oyunları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =