Çiftçiye mesaj: Elinizi çabuk tutun

Maliye Bakanı  Mehmet Şimşek  , Hazineye ait tarım arazilerini satın alma hakkına sahip vatandaşların ellerini  çabuk  tutması gerektiğini belirterek , “Başvurusunu en geç 27 Nisan 2015’e kadar yapmayanlar haklarını kaybedecek. Çiftçimizi ,

milliyet
0

EKONOMİ SERVİSİ

Bakan Şimşek , Hazineye ait tarım arazilerinin satışını düzenleyen 6292 sayılı kanun kapsamında Hazineye ait tarım arazilerinin  hissedarlarına , kiracılarına ve kullanıcılarına , belirlenecek rayiç bedelin yarısı üzerinden doğrudan satılabileceği bilgisini verdi. Hak sahiplerinin söz konusu arazilere ihaleye çıkmadan yarı fiyatına sahip olabilecek. window._ttf = window._ttf || []; _ttf.push js.async = true; js.src = "http://cdn.teads.tv/js/all-v1.js"; s.parentNode.insertBefore })

Faizsiz taksit imkânı var
Hak sahiplerinin bedeli peşin ödemesi halinde indirimden , taksitle ödemesi halinde 6 yılda faizsiz olarak 12 taksit imkanından faydalanabileceğini anlatan Şimşek , şunları söyledi: “Satış bedelinden son 5 yıl için tahsil edilen ecrimisil ve  kira bedelleri de mahsup edilecek.”
Bakan Şimşek , uygulama kapsamında şu ana kadar başvuru yapanların sayısının 130 bin 661 kişiyi bulduğunu söyledi. Fiyat araştırmalarının sağlıklı bir şekilde yapılması , ilçe ve köy geçişlerinin tutarlı olması amacıyla yapılan başvuruların topluca ele alınacağı bilgisini veren Şimşek , Türkiye genelinde rayiç bedel belirleme çalışmasına eşzamanlı başlanılacağını açıkladı.


En ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =