"IŞİD, Türkiye yi açıktan tehdit etti" iddiası!

 twitter  da yayılan bir mesaja göre  Irak  Şam İslam Devleti örgütü ,  türkiye  nin ABD nin yanında yer almasından dolayı  açıktan   tehdit  etti. Mesajın gerçek olup olmadığı ise tartışılıyor

haberturk
0

Lokman HAPPANİ / AHT/ KİLİS 

Türkiye Büyük Millet Meclisi nden (TBMM)  Suriye  ve  Irak  için sınır ötesi harekat tezkeresinin geçmesi ve dün ABD nin Kobani deki IŞID güçlerine hava harekatı düzenlemesinin ardından örgütün  türkiye  yi  tehdit  ettiği bir  twitter  paylaşımı ortalıkta dolaşmaya başladı.

İslam Devleti Haber adlı  twitter  adresinden yayınlnan bildiride , "Türkiye haçlı seferlerinde yer almasının bedelini ağır ödeyecektir" deniliyor.

"BİNLERCE UYUYAN HÜCREMİZ VAR"
Türkiye haritasının üzerine el bombaları konulan bir görselle yayınlanan  tehdit  mesajında , "Türkiye bu savaşa İslam devletinin karşısında girerse , güvenli kalır zannetmesin.  türkiye  nin içinde İslam Devleti nin binlerce uyuyan hücreleri vardır. Bizim cevabımız çok sert gelecektir" deniliyor.

Öte yandan bu mesajın sahte olduğu yönünde iddialar da bulunuyor. 

Geçtiğimiz günlerde de sosyal medyada  türkiye  nin  IŞİD  tarafından  tehdit  edildiği bir video yayınlanmış fakat video  IŞİD  üyeleri tarafından yalanlanmıştı.


ABD o celladın kimliğini belirledi!

İşte David Haines in infaz videosu!

IŞİD , ikinci ABD linin de kafasını kesti!

İşte A dan Z ye  IŞİD  dosyası!

IŞİD ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =