Yerli oto motoru için kontak çevrildi!

 ASELSAN  çalışmalara başladı

haberturk
0

Murat GÜRGEN / HT GAZETE

Hükümet ,  Yerli   otomobil  üretimi için ‘babayiğit’ arayışını sürdürürken , savunma sanayii şirketlerinden  ASELSAN   elektrikli motor  da dahil olmak üzere en kritik parçaların üretimi için çalışmalara başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için sistemler geliştiren savunma sanayii şirketi  ASELSAN  , sivillere yönelik teknolojiler geliştirmeyi de gündemine aldı. İlk hedefler arasında çip üretimi ve 5G teknolojisinin yanı sıra elektrikli  otomobil  üretimi de bulunuyor. Hükümet ,  Yerli   otomobil  üretimi için ‘babayiğit’ arayışını sürdürürken ,  ASELSAN  elektrikli araçlarda en kritik teknolojiler olan  elektrik   motoru  , motor sürücüsü , araç kontrol bilgisayarları , batarya ve hızlı şarj teknolojileri ile ilgili çalışmalara başladı. Şirket yurtiçinde mevcut yeteneklerle elektrikli  otomobil  geliştirmeyi hedefliyor.

‘HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ’

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat , C4 Defence savunma sanayii portalına yaptığı açıklamada , şirketin  Yerli  elektrikli araçların tüm elektronik ve elektro-mekanik bileşenlerini geliştirip üretecek kapasitede olduğunu vurguladı. Hasan Canpolat , “Temel teknolojiler olan pil teknolojisi , akü yönetim sistemleri , motor kontrol sistemleri , stabilizasyon yöntemleri bizden , platform başkasından gelecek. Kimden gelirse gelsin ,  ASELSAN  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =