Taksiciler yarın kontak kapatacak mı?

İstanbul  Taksiciler  Esnaf Odası (İTEO) Başkanı  Yahya Uğur  , bazı medya organlarında yer alan iddialara açıklık getirdi.

haber7
0

Yahya Uğur , bazı medya organlarında yer alan taksicilerin  yarın   kontak  kapama eylemi yapacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Uğur , yaptığı yazılı açıklamada , "İSPARK ın İstanbul daki 18 bin taksiyi tek çağrı merkezi sistemiyle birleştirmeyi hedeflediği İSTAKSİ Projesi nin ihalesini protesto için taksicilerin  kontak  kapama eylemi yapacağı" şeklinde haberler bulunduğunu belirtti.

Göreve geldiklerinden beri , taksilerin daha konforlu ve donanımlı olması için birçok öneri getirdiklerini ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını aktaran Uğur , çalışmalarından birinin taksicinin güvenliğini ve müşteri memnuniyet oranını artıracak olan çağrı merkezi projesi olduğuna işaret etti.

Uğur , çağrı merkezi projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesine önerirken taksilerin içinde GPS sistemi ve panik butonu ile taksicinin güvenliğini hedeflediklerini vurgulayarak , şöyle devam etti:

"Yine araçlarda bulunacak braille alfabeli iletişim tabelalarımız ile engelli müşterilerimizin ulaşım şartlarını kaliteli hale getirmeyi amaçlamıştık. Sistem sayesinde hangi aracın nereden nereye gittiğini görmüş olacağız. Arşivleme sistemi ile uzun süreyle kayıt tutulması sağlanacak. Böylece müşterilerimiz , takside unuttukları eşyalarına kolayca ulaşabilecek. Çağrı merkezi sayesinde taksilerin müşteri aramak için boş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =