"Ben seçilmeden o heykel yapılmıştı"

PKK’lı  Mahsum Korkmaz  heykelinin 8 ay önce çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı

haberturk
0

Veysi İPEK / DİYARBAKIR

Diyarbakır da mahkeme kararıyla el konulan PKK’lı  Mahsum Korkmaz  heykeliyle ilgili  Lice  Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması sürüyor. Soruşturma kapsamında polis heykelin dikildiği Yolçatı Köyü Muhtarı Necat İzgi’nin de ifadesine başvurdu.

Muhtar İzgi heykelin 8 ay önce mezarlıkta yapıldığını ve üstünün perdeyle örtüldüğünü belirterek , “Muhtar  seçilmeden  önce o  heykel  mezarlığa yapılmıştı. Mezarlıktaki heykelin açılışı yapılmadan 2 gün önce işlerim nedeniyle Diyarbakır’a gittim. Otelde kaldım , belgelerim mevcut. Kaldı ki suç duyurusunda bulunmam için benim yetki alanımda olması lazım. Mezarlık , köyün sınırları içinde ve görev alanımda değil. Mezarlık , Orman İşletme Müdürlüğü’nün arazisinde yapılmış” dedi.

Lice Cumhuriyet Başsavcılığı ise  Lice  Belediyesi’ne heykelle ilgili işlem yapıp yapmadığını sordu. Belediye yetkilileri , heykelin yapıldığı bölgenin daha önce kapatılan  Diyarbakır  İl Özel İdare sınırlarında olduğunu , şu anda ise Büyükşehir Belediyesi sınırları ile Orman İşletmeleri İl Müdürlüğü sorumluluğunda olduğu yanıtını vereceklerini söylediler.

8 AYLIK FOTOĞRAFI ÇIKTI
PKK mezarlığında Şubat 2014’de çekilen fotoğrafta mezarlığın duvar ve iç peyzaj çalışmalarının yapıldığı , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =