Google, Türkleri de unutacak!

 BTK  Başkanı  Tayfun Acarer  açıkladı: Resmen başvurduk

haberturk
0

Deniz ÇİÇEK / ANKARA


Avrupa Adalet Divanı tarafından verilen unutulma hakkı çerçevesinde Avrupa Birliği (AB) vatandaşları hazirandan itibaren kendi istekleri doğrultusunda Google’daki arama sonuçlarını sildirmeye başladı. ‘Unutulma hakkını’ sadece Avrupa vatandaşlarına tanıyan , diğer ülkeleri kapsama almayan Google’a Türkiye’den de başvuru gitmiş.

SES BEDAVA OLACAK

Habertürk’ün sektör ile ilgili sorularını yanıtlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı  Tayfun Acarer  , kurum olarak Google’a resmi başvuru yaptıklarını açıkladı. Acarer , “Unutulma hakkı için  google  ile görüşüyoruz. Unutulma hakkının bir insanlık hakkı olduğunu düşünüyoruz. Google’ın da bazı çekinceleri var. Ayrı bir yapılanma ve ayrı bir sistemin çalışması gerekiyor. Türkiye için de olmasını istiyoruz. Google’ın vereceği karar. Biz başvurduk” dedi.

Bu arada viber gibi uygulamaların da artık telefon görüşmesi için tercih edildiğini anlatan Acarer , “Görüşme bedava olsa da datadan yiyor. Eskiden ses kullanımı datanın üstündeydi. Şu anda data öne geçti. Bir iki sene sonra ses belki ücretsiz olacak ya da belli saatlerde ücretsiz olacak ve onun dışında sadece  internet  kullanımı yapılacak. Şu anda bütün uygulamalarda çok ciddi  internet  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =