Cumhurbaşkanı adayı Başbakan  Tayyip Erdoğan  , önceki gün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi toplantısına katılan sanatçılara verilen olumsuz tepkilere sert tepki gösterdi.

hurriyet
0

Özellikle sanatçılarımıza yönelik medyada , sosyal medyada bir  linç  kampanyası uygulamaya başladılar. Bu alışkanlıklar artık eski Türkiye de kaldı , yeni Türkiye de biz böyle işlere ,  linç  kampanyalarına izin vermeyiz diyen Erdoğan , Antalya mitinginde özetle şunları söyledi:

HAKARET EDEN NASİPSİZDİR
Muhteşem bir törenle Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi ni açıkladık. Vizyon Belgemizi açıkladığımız salonda çok değerli sanatçılar vardı , bilim adamları vardı. Toplantının ardından özellikle sanatçılarımıza yönelik medyada , sosyal medyada bir  linç  kampanyası uygulamaya başladılar. Küfür , edebe , adaba uymayan , aile terbiyesinden yoksun hakaretler etmeye başladılar. Bunların demokratlığı bu kadar , bu insanlar burada tercihlerini bu şekilde yapacaklar diye bir şey yok ki , davet ettik icabet ettiler.

Sanatçılarımıza sesleniyorum; hiç çekinmeyin , tedirgin olmayın. Bize oy verip vermemek ayrı konu ama bir toplumun sanatçısına , kendisi gibi düşünmüyor diye bu denli hakaret edenler nasipsizdir. Sanatçılar , sporcular , yazarlar onların toplantısına katılırlarsa iyi , bizim toplantımıza katılırlarsa kötü. Bu alışkanlıklar artık eski Türkiye de kaldı , yeni Türkiye de böyle işlere ,  linç  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =