abd  ye uçacak yolcuların , bundan sonra cep telefonlarının ve diğer elektronik cihazlarının şarjı olduğundan emin olmaları gerekebilir. Zira  abd  nin  Havalimanı   güvenlik  kontrolüyle iligli yeni düzenlemesine göre yolculardan artık cep telefonlarını ve mobil

hurriyet
0

ABD nin geçtiğimiz hafta , uçuşlardaki  güvenlik  kontrollerini artıracağını açıklamasının ardından yeni bir takım önlemler getirildi. Amerikan Ulaşım Güvenliği Yönetimi nin internet sitesinden yaptığı duyuruda , yeni önlemlerden biri şu ifadelerle yer aldı:

"Güvenlik kontrolleri sırasında yetkililer , yolculardan cep telefonları dahil bazı elektronik cihazları açmalarını isteyebilir. Yolcunun , söz konusu cihazın bataryası olmadığı için açamaması durumunda bu cihaz uçağa alınmayacak. Bu durumda yolculara bazı ek  güvenlik   önlemleri  uygulanabilecek."

Duyuruda bu uygulamanın hangi havalimanları için geçerli olacağı belirtilmedi ancak geçtiğimiz hafta İngiliz havalimanlarından  abd  ye giden yolcuların cep telefonlarıyla ilgili fazladan  güvenlik  uygulamalarına tabi tutulduğuna dair haberler çıkmıştı. Belçika dan da benzer şekilde haberler gelmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =