Hafızlık yarışmasının birincisi belli oldu

 Diyanet  İşleri Başkanlığınca düzenlenen 11. Türkiye  hafızlık  Yarışması nın finali , Kahramanmaraş taki Abdulhamithan Camisi nde yapıldı.

haber7
0

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce organize edilen yarışmaya bölgelerinde birinci olan 10 hafız katıldı. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Osman Zeki Şener , ramazan ayının hayırlara , berekete ve barışa vesile olmasını diledi.

Din görevlilerinin bilgi ve becerisini geliştirmek amacıyla yarışmayı düzenlediklerini aktaran Şener , Kur an-ı Kerim ve ezanı vatandaşlarla daha çok buluşturmak istediklerini söyledi.

İl Müftüsü Muhammed Gevher de Kur an ayı ve ayların en şereflisi ramazanda ,  yarışma  finalinin yapılmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Gevher , Kahramanmaraş ta her yıl yaklaşık 80 hafız mezun ettiklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. Başkanlığını Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hilmi Karslı nın yaptığı seçici kurul , Ali Sarıkaya , Bayram Yılmaz , Davut Kaya ve Ramazan Aran dan oluştu.

İHSAN AKOĞLU BİRİNCİ OLDU

Yarışmada , Samsun bölgesinden İhsan Akoğlu birinci , İstanbul bölgesinden İsa Kırtepe ikinci , Batman bölgesinden Sezai Kızılkaya ise üçüncü oldu.

Dereceye giren hafızların ödüllerinin 1 Ekim de Ankara da Camiler ve Din Görevlileri Haftası nın açılış programında verileceği belirtildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =