Elinizi çabuk tutun! Yüzde 90 ını satıldı

 Ramazan Bayramı  nedeniyle özellikle 8-10 saatin üzerindeki uzun hatlarda otobüs biletlerinin  Yüzde  90 ının satıldığını bildirdi.

haber7
0

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı  Mehmet Erdoğan  ,  Ramazan Bayramı  nedeniyle 19-27 Temmuz 2014 tarihlerinde özellikle 8-10 saatin üzerindeki uzun hatlarda otobüs biletlerinin  Yüzde  90 ının satıldığını bildirdi. Erdoğan , yoğun talep nedeniyle D2 belgeli otobüslerle de yolcu taşınmasına izin verilmesi için Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına başvuruda bulunduklarını söyledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Erdoğan , 28 Temmuz 2014 tarihinde başlayacak  Ramazan Bayramı  dolayısıyla tatil yapmak veya memleketlerine gitmek isteyen vatandaşların yoğun talebiyle karşılaştıklarını , bayrama yaklaşık 3 hafta kalmasına rağmen biletlerin önemli bölümünün satıldığını dile getirdi.

"Özellikle 8-10 saatin üzerindeki uzun hatlarda otobüs biletlerinin  Yüzde  90 ı satıldı" diyen Erdoğan , şöyle konuştu: "19 Temmuz dan başlayan ve bayramın birinci gününe kadar devam eden bir yoğunluk var. Normalde şehirler arası tarifeli seferler D1 belgeli otobüslerle yapılıyor. Bayram nedeniyle D2 belgeli otobüslerin de yolcu taşımasına izin verilmesi için Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile görüşmelere başladık. Onu bekliyoruz , ona göre yeni seferler açılacak." 

Günlük 750 bin insan yolculuk yapacak

Türkiye de günlük 15 bin otobüs seferi yapıldığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =