Google kendi domain servisini test etmeye başladı

Dev  arama motoru   google  , hizmetlerine bir yenisini daha katmaya hazırlanıyor.  google   domain  servisinin testlerine başlayarak , bu hizmetle beraber popüler  alan adı  sağlayıcıların karşısına bir rakip olarak çıkacak.

hurriyet
0

Google yaptığı açıklama ile  google   domain   servisini  kullanıcılara tanıttı. Açıklamada , artık herkesin bilgisayarları , telefonları ya da tabletleriyle internete girerek şirketler hakkında bilgi almaya başladığını; ancak yaptıkları araştırmalarda küçük şirketlerin yüzde 55 inin bir  internet  sitesine sahip olmadığı ortaya çıktı.  Bu nedenle de küçük şirketleri ve bundan sonra  internet  üzerinde iş yapmayı düşünenleri hedeflediklerini dile getiren  google  ,  domain  hizmeti ile bu talebi karşılamak istiyor.

Ancak  google  ın yeni  alan adı  servisi tam olarak kullanıma açılmadı. Şu an ana sayfa üzerinden  domain  araması yapıldığında bir davet iste ekranı kullanıcıların karşısına çıkıyor. Henüz Beta sürecinde olan bu hizmetten yararlanabilmek için , kullanıcıların öncelikle  google  tarafından davet edilmeleri gerekiyor. 

Google  domain  servisi ile kullanıcıların kolay kullanabileceği bir  alan adı  yönetim aracı sunmanın yanı sıra kullanıcılara e-posta ya da telefon ile destek de sunacağını belirtiyor.  google  üzerinden alınan alan adları ile kullanıcılar 100 e yakın e-posta adresi de oluşturabilecekler. Bunun yanı sıra .com ve .net yerine önümüzdeki yıllarda yaygınlaşması beklenen .guru , .photography gibi farklı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =