Çocuklarımızdan elinizi çekin!

Diyarbakır’da çocuklarının kandırılarak terör örgütüne katıldıklarını iddia eden aileler BDP il binasına giderek partililerle tartıştı. Aileler  Kürtçe  “Çocuklarımızı verin” diye feryat etti...

milliyet
0

DİYARBAKIR AA / DHA

Diyarbakır’da çocuklarının terör örgütünce kaçırıldığını iddia eden ailelerin Belediye önünde başlattığı oturma eylemi devam ediyor. Çocuklarının kandırılarak terör örgütüne götürüldüğünü iddia eden aileler yardım istemek için gittikleri BDP il binasında partililerle tartıştı. Bu esnada aileler ve bazı partililer arasında çıkan tartışma kısa süreli bir arbede yaşandı. Olay esnasında baba Murat Çetiner’in darp edildiği ileri sürüldü. Torunun kaçırıldığını ileri süren Güllü Çetiner ,  Kürtçe  “Çocuklarımızı verin , onları kandırdınız , buradan ayrılmayacağız” diye feryat etti. Polisin il binası önünden uzaklaştırdığı aileler Sur ilçesindeki Dağkapı Meydanı’nda oturma eylemi başlattı. BDP yöneticileri ise PKK’ya katılımlarla ilgileri olmadığını belirterek , ailelerin tahrik edildiğini ileri sürdü.

‘Ben onu tüp bebekle yaptım’
PKK’nın kaçırdığı B.Ç.’nin anesi Saniye Çetiner de oğlunu tüp bebek yöntemiyle dünyaya getirdiğini belirterek , “Ben çocuğumu istiyorum başka bir şey istemiyorum. 3 gündür çocuğum yok. 3 gündür evimizde yas var. Bir arkadaşına mesaj çekmiş , demiş ’bizi götürüyorlar , biz gideceğiz’ demiş. Ben çocuğumu istiyorum” dedi.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı da terör örgütünce kaçırılan ve alıkonulan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =