Biyolojik  baba kim?

Sefa B. , başkasıyla evli olan Pınar B.’nin erkek çocuğunun gerçek babasının kendisi olduğunu iddia ederek velayet davası açtı. Pınar B. , “Çocuğun babası o kişi değil. Onunla hiçbir beraberliğim olmadı” dedi.

milliyet
0

Damla Güler / İSTANBUL

Sefa B’nin iddiasına göre Sefa B. , ve Pınar B’nin ilişkisi 2008 yılında başladı. Pınar B. , bir süre sonra hamile kaldı. Sefa B. , evlenmek istemediğini ancak çocuğu nüfusuna alacağını söyledi. İddiaya göre bunu kabul etmeyen Pınar B. , bu konuşmadan 5 gün sonra başka bir kişiyle evlendi. Bir süre sonra bir erkek çocuk dünyaya geldi ve Pınar B.’nin nikâhlı eşinin nüfusuna kayıt ettirildi.

‘DNA testi hakkım yok’
Şu an 3 yaşında olan çocuğun  Biyolojik  babası olduğunu öne süren Sefa B. , ilk olarak  Büyükçekmece  3. Aile Mahkemesi’ne çocuğun babasının nüfusuna kayıtlı kişi olmadığı iddiasıyla dava açtı. Sefa B. , ayrıca çocuğun doğduğu İzmir’de Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak üvey  baba  ve anne hakkında soy bağını gizledikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. “Türk hukuk sisteminde  Biyolojik  babanın dava açma hakkı yok” diyen Sefa B. , şunları söyledi:
“Nüfusta  baba  olarak ben gözükmediğim için benim DNA testi yaptırma hakkım da yok. Yaptırsam ve babası olduğumu kanıtlasam bile hukukta bir geçerliliği yok. Geçerli olabilmesi için mahkemenin DNA testi istemesi lazım.
Oğlum beni babası olarak bilmiyor. Benim oğlum beni şu an ‘Bir adam’ olarak tanıyor. Çocuğun psikolojisinin bu durumda berbat olduğunu ben de biliyorum ve benim de çıldırdığım nokta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =