Köylülerden HES e karşı tenekeli protesto

 Antalya  nın Manavgat , Akseki ve  gündoğmuş  ilçeleri arasında bulunan Çenger Çayı üzerindeki  HES  projesi için yapılması planlanan toplantı , köylülerin katılmaması nedeniyle gerçekleştirilemedi.

haber7
0

Toplantının yapılacağı lokantanın önünde toplanan köylüler , teneke ve çan çalarak toplantıyı  protesto  ettiler.

Kanyon Yenilenebilir Enerji Üretim Tic. A.Ş tarafından yapılıp işletilmesi planlanan Çenger 1-2-3 Regülatörleri ve  HES  Projesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği nin 9. maddesi gereğince halkı yatırım hakkında bilgilendirmek , görüş ve önerilerini almak amacıyla Akseki Güçlüköy Mahallesi nde bir lokantada yapılması planlanan toplantı katılım olmaması nedeniyle yapılamadı.

Toplantı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  Antalya  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nden gelen 5 görevli , vatandaşların protestosu ile karşılaştı. Ellerinde taşıdıkları  HES  karşıtı dövizlerle toplantı yapılacak mekanın önünde toplanan köylüler , teneke ve çan çalarak toplantıyı  protesto  ettiler.

Toplantıya katılım olmaması nedeniyle toplantıyı yapamayan  Antalya  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri , Avukat Ramazan Ecevitoğlu ve TEMA Vakfı  Antalya  Şube Başkanı Şenay Malbora , Mahalle Muhtarı Murat Ceylan ve vatandaşların ısrarı üzerine tutanak tuttu.

Kaynak: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =