2008 krizinden daha beteri geliyor

Ünlü yatırım danışmanı  Marc Faber   ABD  de kredilerin 2007 ye göre yüzde 30 büyüdüğünü ancak ekonomik toparlanmanın bu kadar hızlı olmadığını belirterek  2008  den  daha  kötü bir krizin yakında olduğunu belirtti.

hurriyet
0

ABD borsaları rekor seviyesini zorlarken bir  kriz  uyarısı da ünlü yatırımcı  Marc Faber  den geldi. The Gloom ,Boom & Doom Report kurucusu  Marc Faber   2008  krizinin  daha  kötü krizleri için öncü olacağını belirtti.

Argümanını  ABD  de büyüyen borç stoku ve kredilere dayandıran  Marc Faber   ABD  de şirket , hükümet ve tüketici borçlarını da içeren toplam kredilerin 2007 yılına göre yüzde 30 arttığını buna karşılık Amerikan ekonomisinin bu hıza ayak uyduracak ölçüde büyümediğini söyledi.

EN ÇEKİCİ YATIRIM ARACI NAKİT

ABD li CNBC televizyonuna konuşan Faber  ABD  de hisselerin tamaen fiyatlandığını , tahvillerin ise oldukça pahalı olduğunu belirtirken "Önümüzdeki altı ayda en çekici araç  nakit  olacak" yorumunda bulundu.

Faber aynı zamöanda  Ukrayna  daki  kriz  ile yükselen jeopolitik riskin finansal piyasalar için negatif olacağını söyledi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Her gün en yeni , en eğlenceli ve en kaliteli videoları Hürriyet TV de izle! Tıkla , keşfet!

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =