Tekin: Çok ciddi çalışmalarımız var

 CHP Genel Başkan Yardımcısı   Gürsel Tekin  cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak konuştu.

haber7
0

CHP Genel Başkan Yardımcısı  Gürsel Tekin  , "Sadece Cumhuriyet Halk Partisi nin değil , 76 milyon yurttaşımızın güvencesi olabilecek , demokrasi ve özgürlükler kısıtlandığında kendisini kalkan edebilecek bir cumhurbaşkanı adayına ihtiyaç var. Bu doğrultuda çok  ciddi   çalışmalarımız  var. Türkiye merak etmesin , Türkiye ye yakışır bir cumhurbaşkanı gelecektir" dedi.

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu  nun amcası Arslan Karabulut un Tunceli deki cenaze törenine katılan  Tekin  , törenin ardından basın mensuplarının , cumhurbaşkanlığı seçimi ve gündeme ilişkin bazı konulardaki sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ,  Başbakan   Recep Tayyip Erdoğan  ın , Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ün görüşmesini hatırlatması üzerine  Tekin  , "Gül le mi görüşür , Ahmet le mi , Mehmet le mi görüşür ama Cumhuriyet Halk Partisi bu konuda (cumhurbaşkanlığı seçimi) çok  ciddi  bir çalışma içerisindedir" ifadesini kullandı.

Türkiye nin son dönemde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle , demokrasi ve özgürlük konusunda hassasiyeti olan bir cumhurbaşkanı adayına ihtiyacı olduğunu belirten  Tekin  , "Sadece Cumhuriyet Halk Partisi nin değil , 76 milyon yurttaşımızın güvencesi olabilecek , demokrasi ve özgürlükler kısıtlandığında kendisini kalkan edebilecek bir cumhurbaşkanı adayına ihtiyaç var. Bu doğrultuda çok  ciddi  bir  çalışmalarımız  var. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =