Bozdağ: Seçim çalışmalarımız devam ediyor

Adalet Bakanı  Bekir Bozdağ  , "Dar bölge ,  daraltılmış bölge  ikisi de masaya yatırılmış durumda , inceleniyor. Kamuoyundan gelen eleştiriler de değerlendiriliyor. Bu çerçevede bir çalışma yapılıyor" dedi.

haber7
0

Adalet Bakanı  Bekir Bozdağ  , Meclis te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Danıştay ile ilgili tasarıyı geri çektiniz. Danıştay ın da içinde yer alacağı bir yargı paketi mi olacak?" sorusu üzerine  Bozdağ  , şu anda Adalet Bakanlığı nda farklı konularda yürüyen pek çok çalışma bulunduğunu ama henüz tamamlanmadığını söyledi.  Bozdağ  , "Tamamlanmadığı için de şu aşamada hangisini öne alacağız onu ifade etmek zor. Yargı paketi demeyelim de yani Adalet Bakanlığı nın görev alanına giren konularda yürüyen çalışmalar var" diye konuştu.

"HSYK ya ilişkin düzenleme var mı?" sorusu üzerine  Bozdağ  , Anayasa Mahkemesi nin gerekçeli kararını beklediklerini belirterek , "Gerekçeli karar çıktıktan sonra iptal edilen hükümlerle ilgili ne yapacağımıza karar vereceğiz" dedi.

AK Parti nin , dar bölgeli  Seçim  sistemiyle ilgili çalışmasına ilişkin soruya da  Bozdağ  , "Genel Merkez de yürüyen çalışma var. Şu anda değerlendiriliyor bunlar. Dar bölge ,  daraltılmış bölge  ikisi de masaya yatırılmış durumda , inceleniyor. Kamuoyundan gelen eleştiriler de değerlendiriliyor. Bu çerçevede bir çalışma yapılıyor" yanıtını verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin in , Recep Tayyip Erdoğan ın Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda başbakanın kim olacağına yönelik açıklamasının hatırlatılması üzerine  Bozdağ  , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =