Fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da ‘İstanbul’  konulu  fotoğraf yarışması düzenleyeceklerini söyleyen  İbrahim Çağlar  , “Amacımız bu güzel kenti dünyada daha fazla görünür kılmak” dedi

milliyet
0

EYLEM TÜRK - PERAKENDE

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı  İbrahim Çağlar  , Instagram’da ‘İstanbul’  konulu  bir fotoğraf Yarışması düzenleyeceklerini söyledi. Çağlar , ödüllü yarışmadaki amaçlarının İstanbul’u dünyada daha fazla görünür kılmak olduğunu belirtti.
İstanbul’a 2014 yılı için 14 milyon yabancı turist beklediklerini kaydeden Çağlar , 2023 için ise hedefin 25 milyon olduğunu söyledi.
Çağlar Türkiye’nin her anlamda çok dinamik bir ülke olduğunu , yatırım yapılabilir noktasına bakıldığında  Avrupa  ülkeleri arasında en güvenilir ülke olduğunu anlattı. Çağlar , kendisinin her zaman ülkenin asıl gündeminin ekonomi olmasından yana olduğunu belirterek , “O yüzden artık seçim gündeminden sıyrılalım , enerjimizi reel ekonomiye yoğunlaştıralım” dedi.
Mobil ekip kurdu
İTO olarak ayrıca ‘Mobil İTO’ projeleri olduğunu belirten Çağlar , şunları söyledi: “Modern bir ofis ortamına dönüştüreceğimiz araçlarımız olacak. Bu araçlarla hizmeti üyemizin ayağına biz götüreceğiz. Bu otobüslerin sayısını ihtiyaçlara göre artıracağız. Fakat bunların hepsi geçici çözüm. Buradaki asıl amacımız e-İTO projemizi hayata geçirmek. Böylece tüm işlemler çok  daha az maliyetle , çok daha hızlı gerçekleşecek.”
İstanbul Ticaret Üniversitesi ile birlikte Ticari Faaliyet Endeksini de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =