Rusya  , Çeçen direnişçi Doku  Umarov  un bu yılın ilk çeyreğinde Kuzey  Kafkasya  da yüzlerce militanla birlikte öldürüldüğünü açıkladı.  Rusya  ,  Umarov  un yüzlerce destekçisinin de gözaltına alındığını belirtti.

milliyet
0

Rusya iç istihbarat örgütü Federal Güvenlik Servisi FSB Başkanı Aleksandr Bortnikov , "Kafkasya Emirliği" lideri Doku  Umarov  un Kuzey  Kafkasya  da askeri bir operasyon sonucu öldürüldüğünü söyledi. Bortnikov ,  Umarov  un ölümüyle ilgili ayrıntı ise vermedi.

İngilizce yayın yapan "Russia Today" televizyonunun internet sayfasında yer alan habere göre , Çeçen lider Doku  Umarov  la birlikte yüzlerce militan öldürüldü.  Umarov  un yüzlerce destekçisi de gözaltına alındı.

FSB Başkanı Aleksandr Bortnikov , Soçi Kış Olimpiyatları ve Paraolimpik Oyunlar sırasında ,  Rus  gizli istihbaratının çok daha sert önlemler aldığını söyledi.

Rusya istihbarat örgütü FSB Başkanı Bortnikov , 2014 ün ilk çeyreğinde istihbarat örgütünün 33 anti terör operasyonu düzenlediğini , 13 örgüt lideri , 65 militanın öldürüldüğünü ve 240 militanında operasyonlarda gözaltına alındığını ifade etti.

Rusya ve dünya basınında Doku  Umarov  un öldürüldüğünü dair defalarca haber çıkmış ancak bu haberler daha sonra doğru çıkmamıştı.

BİRÇOK SALDIRIDAN SORUMLUYDU

googletag.cmd.push });

Rusya Çeçen lider Doku  Umarov  u topraklarında düzenlenen birçok terör saldırısından sorumlu tutuyordu. Doku  Umarov  2010’da 39 kişinin hayatını kaybettiği  Moskova  metrosu ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =