SSK  ve Bağ-Kur emeklilerinin gözü  Temmuz  zammında. İlk 3 aylık enflasyon yüzde 3.57 olarak gerçekleşti. Enflasyon zammı  Temmuz  da Yüzde 5 e koşuyor yorumları yapılıyor.

milliyet
0

Yaklaşık 8.5  milyon   SSK  ve Bağ-Kur emeklisi , heyecanla  Temmuz  zammını bekliyor. Mart ayı enflasyon verileri açıklandı; emeklilerin maaşında yapılacak artış da yavaş yavaş netleşmeye başladı. İlk 3 aylık enflasyon yüzde 3.57 olarak gerçekleşti. Emekliler ,  Temmuz  da bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar  zam  alacak. Bu durumda emeklilerin  Temmuz  zammının yüzde 5 i bulabileceği tahmin ediliyor.

MERKEZ: ARTACAK

googletag.cmd.push });

SSK ve Bağ-Kur emeklileri , her yıl Ocak ve  Temmuz  aylarında  zam  alıyor. Bu zammın oranı da enflasyona göre belirleniyor.  SSK  ve Bağ-Kur emeklileri , Ocak ayında yüzde 3.27  zam  aldı.  Temmuz  da da maaşları bu yılın ilk 6 ayında gerçekleşen enflasyon kadar artırılacak. 2014 yılı bütçe programındaki ilk 6 aylık enflasyon öngörüsüne göre ,  SSK  ve Bağ- Kur emeklileri  Temmuz  da yüzde 2.36 oranında  zam  almayı bekliyordu. Ancak beklentiler değişti. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre; bu yılın ilk 3 aylık enflasyonu yüzde 3.57 olarak gerçekleşti.  Merkez Bankası  da kısa bir süre önce enflasyonun Haziran ayına kadar yükselmesini beklediğini açıklamıştı. Hem şu ana kadar gerçekleşen enflasyona hem de  Merkez Bankası  nın açıklamasına bağlı olarak 8.5  milyon   SSK  ve Bağ-Kur emeklisinin  Temmuz  zammının yüzde 5 e koştuğu yorumları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =