Suriye  tape si dünyayı da sarstı

Dışişleri Bakanlığı nda ,  Suriye  deki Türk toprağı  Süleyman Şah  Saygı Karakolu na yönelik Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tehdidine karşı savaş planlarının ele alındığı güvenlik zirvesine ait ses kaydının sızdırılmasının dünyadaki yankıları sürüyor. Türkiye

hurriyet
0

AFP: Türkiye ,  Suriye  konusundaki güvenlik toplantısının dinlenmesiyle ilgili kaynağa karşı harekete geçme sözü verdi , bunu seçimler öncesi bir "komplo" olarak tanımladı.

Ses kaydının sosyal medyada yayınlanması , Erdoğan hükümetini hedef alan son olay oldu. Daha önce de büyük bir yolsuzluk skandalını işaret eden ses kayıtları sızdırılmıştı. Geçen hafta Twitter ı kapatan Erdoğan hükümeti , son yayından sonra da  YouTube  a erişimi engelledi. Bu hamle , yabancı başkentlerden ve insan hakları örgütlerinden daha fazla eleştiriyi de beraberinde getirdi.

REUTERS: Türkiye Başbakanı  Tayyip Erdoğan  , üst düzey güvenlik yetkililerinin  Suriye  ye olası askeri müdahale konusunu ele aldığı kaydın sosyal paylaşım sitesi  YouTube  a sızdırılmasını "alçaklık" olarak tanımladı.

Türk makamları sitenin kapatılması için talimat verdi. Dışişleri Bakanı Ahmet  davutoğlu  , Erdoğan ve rakipleri arasındaki iktidar mücadelesine atıfta bulunarak , bunu "savaş ilanı" olarak niteledi.

ASSOCIATED PRESS: YouTube yasağı , Türk Dışişleri Bakanı , İstihbarat Şefi ile üst düzey askeri ve dışişleri bakanlığı yetkilileri arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydının sitede ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =