"Elinizi vicdanınıza koyup oyunuzu öyle kullanın"

 CHP  Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu  ,  gaziantep  te partisinin mitinginde konuştu

haberturk
0

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu  , Demokrasi Meydanı nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada , temiz bir siyaset ve kul hakkı yenmesini istemeyenlerin adresinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyledi.

Hiç kimseyi ötekileştirmediklerini vurgulayan  Kılıçdaroğlu  , "Eğer bir ülkede vatandaş soyuluyorsa , soyan iktidarsa , köşeyi dönüyorlarsa , size din iman edebiyatı yapıp telefonlarda başka şeyler yapıyorlarsa oturacağız bunun hesabını soracağız. Sadece ben değil , hep beraber soracağız" diye konuştu.

Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadıklarını , kendilerine oy versin vermesin , herkese saygı gösterdiklerini vurgulayan  Kılıçdaroğlu  , sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama bu , gazeteye telefon ediyor. Eskiden alo Fatih vardı , şimdi alo Mustafa var. Mustafa ya telefon ediyor. Başı kapalı bir kardeşimiz , köşe yazarı , yazı yazıyor. Onun hoşuna gitmediği için onu işten attırıyor. Bir vatandaşın ekmeğiyle oynamak ve bunu yapan kişiyle bir araya gelmek benim istemediğim bir şey. Hiçbir zaman da istemem. Hiç kimsenin ekmeğiyle hiç kimsenin uğraşmasını istemem. İsterim ki herkes aş , iş sahibi olsun. İsterim ki her evde huzur olsun. İsterim ki her anne çocuğunu güler yüzle okula göndersin. İsterim ki hiç bir anne ve babanın gelecek kaygısı olmasın. Huzurlu bir toplum olsun , mahallede , evlerde barış olsun , huzur olsun. Bunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =