MEB den YGS mesajı

Üniversite sınavına sayılı günler kala  Milli Eğitim Bakanlığı  (MEB) Müsteşarı  yusuf tekin  , iki milyon adaya ve velilerine seslendi: "İçiniz rahat olsun , sınavla ilgili tüm önlemleri aldık."

hurriyet
0

MEB Müsteşarı  yusuf tekin  , seçimlere bir hafta kala , 23 Mart ta yapılacak olan  Yükseköğretim Geçiş Sınavı  nın (YGS)   sabote  edileceği iddialarıyla ilgili Hürriyet in sorularını yanıtladı. Tekin , sınavın iki şekilde  sabote  edileceğine dair kendilerine ihbar geldiğini belirterek , "Bunlardan birincisi; sınavdan birkaç gün önce kamuoyuna soruların çalındığı ve bazı dershanelere , okullara dağıtıldığı ileri sürülerek kaos propagandası yapılacakmış.

Benzer bir durum Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) öncesi yapılmak istendi. Bir öğretmen , sınav sorularını ele geçirdim , diyerek iki dershaneye 11 soruyu faksla geçmiş. Bunlar benim elime ulaştı. Soruları kapalı zarfla aldım. Ertesi gün sınav yapıldı ve o sorularla karşılaştırdım. Elime geçtiğinde karşılaştırma yapamadık çünkü sınav soruları bende de yoktu. Gördük ki elimizdeki sorularla , sınav soruları arasında hiçbir bağ olmadığı gibi , 4-5 soru da sınav kapsamında olmayan sorulardı" dedi.

Tekin , 23 Mart taki sınava ilişkin ikinci ihbarın ise sınav görevlilerinin o gün sınav yerlerine gitmeyerek , sınavı iptal ettirmek şeklinde olduğunu açıkladı. Tekin , soruların güvenliği için İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =