Çocukların becerisini ölçmek için online test

Çocuklarının gelişim seviyeleri , becerileri , okula hazır olup olmadıklarının ölçülmesi için çalışma yapıldı.

hurriyet
0

Bu amaçla Bahçeşehir Koleji tarafından Okula Hazırlık Testi (BOHT) hazırlandı. MEB müfredatına ve Türk kültürüne uygun olarak geliştirilen okula hazırlık testi , ailelere  eğitim  süresince merak ettiği bilgilere ulaşabiliyor. Testi hazırlayan ekibin başında bulunan New York Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve New York Üniversitesi Gelişim ve  eğitim  Psikoloğu Doç. Dr. Selçuk Şirin , şu bilgileri verdi:
 test  , yaklaşık 50 sorudan oluşuyor. Çalışmanın dayandığı görsel materyaller , çocukların rahatlıkla uyum sağlayabileceği bir tasarıma sahip. BOHT , çocukların dokunabileceği renkli dizaynı ile onların okula hazırlık seviyesini sıkmadan ve  test  kaygısı yaratmadan ölçüyor.
Test aracılığı ile 8 farklı  beceri  değerlendirmeye alınarak , çocukların görsel algı , işitsel algı , temel kavram , problem çözme , dikkat , bellek , öz bakım ve el becerileri ölçülüyor. App Store dan ücretsiz olarak indirilebilen uygulama için detaylı bilgi Bahçeşehir Koleji rehberlik biriminden alınabiliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =