Türkbank geri dönüyor

1997 yılında Tasarruf Mevduatı  sigorta  Fonu’na (TMSF) devredilen  türkbank  , seçimler ertesinde çıkarılacak yasa ile bankacılık sektörüne  geri  dönüyor.

milliyet
0

Geçen yıla kadar tasfiye halinde bulunan bankanın borçları sıfırlanmış ve tasfiye süreci sona erdirilmişti. Torba kanuna eklenecek yasal düzenleme sonrasında bankanın BDDK’ya bankacılık lisansı için başvurması bekleniyor. Dönüş için altyapı hazırlıkları devam ederken , Türkbank’ın katılım bankası olarak faaliyet gösterebileceği iddia ediliyor.

googletag.cmd.push });

Moderatörlüğünü DÜNYA Gazetesi Başyazarı Osman Arolat’ın yaptığı ,  türkbank   İstanbul  Emeklileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin “2014 Türkiyesinde Tasarruf Eksikliği” başlıklı sempozyumunda konuşan  TMSF  Başkan Danışmanı Abdullah Güzeldülger , Türkbank’ı yeniden ekonomiye kazandırma noktasında bir irade ortaya çıktığını , bunun için aradaki hukuki ihtilafl arı ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Son 3 aydır ülkede siyasetin ekonominin önüne geçmiş olması sebebiyle bir takım kararlarda zamanlama noktasında sıkıntı olduğunu aktaran Güzeldülger , “Ama  TMSF  olarak verdiğimiz sözün arkasındayız ve Türk Ticaret Bankası’nı ekonomiye yeniden kazandırılması için yakın bir zamanda bir girişimde bulanacağız. Bu ay içinde de olabilir; ilgili kuruma bankanın faaliyeti için girişimde bulunacağız” dedi.

“Alınan önlemler fantezi”

Türkbank’ın 101. yılı dolayısıyla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =