Kadirov: Umarov öldürüldü

 rusya  Federasyonuna bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Ramazan  Kadirov  , ayrılıkçı örgüt lideri  Doku Umarov  un öldürüldüğünü ancak henüz cesedine ulaşamadıklarını iddia etti. Rus güvenlik güçleri ise  Umarov  un öldürüldüğüne dair ellerinde yeterli bilgi ol

hurriyet
0

Kafkas Emiri olarak bilinen ve  rusya  nın Kuzey Kafkasya bölgesindeki ayrılıkçı hareketlerin lideri olan  Umarov  un öldürüldüğünü söyleyen  Kadirov  , Yüzde 99 olarak eminiz ki  Umarov  operasyon sırasında öldürüldü. Elimizde onun öldürüldüğüne dair önemli kanıtlar var. Cesedini bulamadık. Onu arıyoruz? dedi.

Kabarday Balkar ve Dağıstan örgüt liderlerinin ses kayıtlarının bulunduğunu ifade eden  Kadirov  ,  Umarov  un ölümünden sonra yeni bir militan liderin belirlenmesi konusunun görüşüldüğünü öne sürdü. Ses kayıtlarına göre , ayrılıkçı hareketin yeni lideri olarak Kabarday Balkar lideri , Dağıstan liderini önerirken , karşısındaki kişi ise Çeçenistan doğumlu , soyadı Vadalov olan bir isim öneriyor.

Umarov un Soçi deki Kış Olimpiyatları için tehdit olup olmadığının basın mensupları tarafından kendisine sorulduğunu hatırlatan  Kadirov  , Öncelikle şunu söylemeliyim ki o öldü. Yeni isim belirlenmesi ile ilgili tartışmaların yer aldığı ses kaydı var. Onlar Olimpiyatlar yerine başka konularla meşgul. Bu yüzden Olimpiyatlarla ilgili spekülasyonların temeli yok. değerlendirmesinde bulundu.

Umarov un ortadan kaldırılmasının tamamı ile terörün yok edildiği anlamına da gelmediğini söyleyen  Kadirov  , Rus ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =