2014 te kaç gün tatil var?

 2014  tw çalışanlar resmi ve dini bayramlar ile hafta sonu izinleriyle birlikte toplam 115  gün   tatil  yapılacak.

milliyet
0

Bu yıl Kurban Bayramı nın 5 mesai gününü de kapsaması , Ramazan Bayramı , resmi tatiller ve hafta sonu izinleriyle toplam 117  gün  dinlenen çalışanlar , gelecek sene iki  gün  daha az  tatil  imkanı bulacak.
Gelecek yılın ilk tatili , yılbaşı gecesinin ardından  1 Ocak  Çarşamba günü yapılacak. Çarşamba günü kutlanacak  23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile perşembe günü kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nde çalışanlar birer  gün   tatil  yapacak. Pazartesi gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ise hafta sonu tatiliyle birleşecek.

googletag.cmd.push });

RAMAZAN  Bayrami  HAFTA SONUYLA BİRLİKTE 5 GÜN
Ramazan Bayramı arifesi , 27 Temmuz Pazar gününe rastlıyor. 30 Temmuz Çarşamba günü sona erecek Ramazan Bayramı nda üç mesai günü  tatil  yapılmış olacak. Çalışanlar , hafta sonu tatiliyle birlikte ise toplam 5  gün  dinlenecek.
30 Ağustos Zafer Bayramı nın cumartesi gününe rastlaması nedeniyle , bu  gün  , hafta sonu tatilinde geçirilecek.

KURBAN  Bayrami  NASIL OLACAK?
Bu yıl Kurban Bayramı nda , arifeye denk gelen 14 Ekim Pazartesi gününün  Bakanlar Kurulu  kararıyla  tatil  edilmesiyle 9  gün  boyunca izinli olan çalışanlar , gelecek yıl bu uzun  tatil  imkanını bulamayacak.
Gelecek yıl Kurban Bayramı tatili ,  arife  günü olan 3 Ekim Cuma günü başlayacak. Birinci ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =