Kalbi delik olan oğlu için kanepe bile satmış

Bartın da kiracı oldukları 2 odalı evde yaşayan 5 kişilik Arslan ailesinin her ferdi yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle zor günler geçiriyor.

haber7
0

5 yaşında kalbi  delik   olan  oğlunun tedavisi için yol parası  bile  bulamayan anne Perihan Arslan , kanepelerini sattığını belirterek yardımseverlere seslendi.

Bartın merkez Okulak Mahallesi nde yaşayan Arslan ailesinin bireyleri 2 gözlü evde zor günler geçiriyor. Perihan Arslan , 34 yaşındaki eşi Hüseyin Arslan a askerde Mitral Kapak Darlığı teşhisi konulduğunu ve iş bulamadığı için hamallık yapmaya başladığı söyledi. Eşinin eşya taşırken , elini cam kesmesi sonucu kaza geçirdiğini , koluna platin takıldığını ve çalışamadığı belirten gözü yaşlı anne , 13 yaşındaki büyük kızı Esra Arslan ın kalbinin  delik  olduğunu ve kızının psikolojisinin de bozulduğunu ifade etti. 5. sınıfa gitmesine rağmen okuma yazma güçlüğü çeken Asya Arslan okul sonrası özel rehabilitasyon merkezinde eğitim görüyor.

YOL PARASI İÇİN KANEPELERİNİ SATTI

Perihan Arslan 5 yaşındaki  oğlu  Arda nın 9 aylıkken hastalandığını , götürdükleri doktorda kalbinin  delik  olduğunu öğrendiklerini ve tedavi için Ankara ya gitmeleri gerektiğini söyledi. Daha önce kalbi  delik   olan   oğlu  ve kızını Ankara ya götürmek için evdeki kanepeleri sattığını ve artık satacak bir eşyasının kalmadığını söyleyen Perihan Arslan , "Yol parası olmadığından Ankara ya gidemiyorum. Kızım da rahatsız oda psikiyatriye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =