10 milyon emekli müjdeli haberi bekliyor

Emeklilere banka promosyonu için son dönemece girildi. Haftaya toplanacak Kamu Personeli Danışma Kurulu nda izlenecek yeni yol haritası şekillenecek...

haber7
0

10 milyonu aşkın  emekli  , heyecan içinde banka promosyonu müjdesi bekliyor. Memurlar gibi emeklilere de banka promosyonu ödenmesi konusunda son dönemece girildi. Edinilen bilgiye göre; 28 Kasım da yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında promosyon konusu masaya yatırılacak. Hükümet ve memur sendikalarının bir araya geleceği toplantıda , promosyon konusunda gelinen noktanın ele alınması ve bundan sonra izlenecek yol haritasının belirlenmesi bekleniyor.

MEMUR-SEN GÜNDEME GETİRDİ
Promosyon konusu , toplu sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen tarafından gündeme getirilmiş ve ardından çalışma başlatılmıştı. Çalışma Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri ,  emekli  maaşlarının büyük bölümünün ödemesini yaptığı için kamu bankalarının yöneticileriyle bir araya gelmişti. Memur-Sen ve  emekli  Memur-Sen yetkililerinin de yer aldığı toplantılarda , kamu bankaları en son yıllık 80 liralık teklif vermişti. Ancak emekliler bu teklifi çok düşük buluyor. Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı merakla bekleniyor. Toplantıda , promosyonun yanı sıra 4C lilerin kadroya geçirilmesi , 2005 ten sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi , disiplin affı , üniversite mezunu işçilerin isteği halinde kadroya geçirilmesi gibi konuların görüşülmesi bekleniyor.

Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =