NATA, Türkmenistan daki dev ihaleyi kaptı

Ankara merkezli  NATA  Holding ,  Türkmenistan  ın Başkenti Aşkabat ın altyapı ve üstyapısını yenilemeyi amaçlayan 1 milyar dolarlık  ihaleyi  kazandı.

haber7
0

Şirketten yapılan açıklamaya göre ,  Türkmenistan  ın Başkenti Aşkabat ı yeniden inşa edecek 1 milyar dolarlık  ihaleyi  , Ankara merkezli  NATA  Holding kazandı. Holding , ihale kapsamında Aşkabat a 59 ,2 kilometre şehir içi yol , 18 köprülü kavşak , ve 54 adet alt-üst yaya geçidi yapacak.

İhaleyi onaylayan  Türkmenistan  Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedow ,  NATA  Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık ve Holding Üst Yöneticisi (CEO) Cüneyt Kandemir i kabul etti. Berdimuhamedow , 1 milyar dolarlık yatırımı Türkiye ye emanet etmekten son derece memnun olduğunu kaydederek , projenin en kısa sürede ve en yüksek kalitede yapılması hususundaki beklentilerini ifade etti.

Tanık ise Berdimuhamedow a göstermiş olduğu ilgi ve güvenden dolayı teşekkür ederek , projenin Avrupa standartlarında ve en kısa süre içerisinde tamamlanacağı konusunda güvence verdi.

İhaleye ilişkin Berdimuhamedow a bir sunum yapan Tanık , "Toplam 59 ,2 kilometre şehir içi yolu , 18 köprülü kavşak , 54 alt üst yaya geçitleri ile toplam 240 kilometre altyapı projesi yapılacak. 60 kilometre galeri boşluğu ve toplam 180 kilometre yağmur suyu , kanalizasyon ve içme suyu boru hatları yenilenecek. Proje , 2016 yılı aralık ayına kadar tamamlanacak" bilgisini verdi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =