Topbaş tan banliyö hattına metro müjdesi!

İstanbul a her alanda 60 milyar TL yi bulan yatırımlar yaptıklarını anlatan Başkan  kadir topbaş  ,  ulaştırma bakanlığı  nın Gebze den Çerkezköy e kadar uzanan  banliyö  hattını modern bir hafif metroya dönüştüreceğini müjdeledi.

haber7
0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  kadir topbaş  , İstanbul Platformu nun düzenlediği toplantıda yatırım ve hizmetleri anlattı.

Eski Bakanlardan İsmail Müftüoğlu ve Yazar Kadir Mısıroğlu nun da yer aldığı gecede konuşan Başkan  kadir topbaş  , dönemlerinde İstanbul a her alanda 60 milyar TL yi bulan yatırımlar yaptıklarını söyledi.

"Seferberlik gibi düşünerek raylı sistemlere 12 milyar TL yatırım yaptık"

Kadir  Topbaş  , 15 milyonluk nüfusu ve ekonomisi ile Avrupa nın 23 ülkesinden büyük olan İstanbul un son yıllarda yaşanan gelişmelerle dünyanın parlayan yıldızı haline geldiğini anlattı.  Topbaş  , Afrika dan Avrupa ya kadar birçok şehre model olan projeler ürettiklerini , yürüttüğü UCLG Başkanlığı nedeniyle katıldığı uluslararası toplantılarda adaletsiz gelir dağılımı ve açlıkla mücadele eden ülkelerin haklarını savunma fırsatı bulduğunu da kaydetti.

"İstanbul a geçmişle hesap edilemeyecek kadar çok büyük yatırımlar yaptık. Şehrin altyapı , su , atıksu ve çevre sorunlarını çözdük. Ulaşım sorununu çözmek için de çok büyük yatırımlar yaptık" diyen Başkan  Topbaş  , sözlerini şöyle sürdürdü; "Seferberlik gibi düşünerek İstanbul un her yanının metroya kavuşmasını arzu ettik ve sadece raylı sistemlere 12 milyar TL yatırım yaptık. 2019 yılına kadar raylı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =