Sagopa Kajmer in 17 yıl hapsi isteniyor

Yurtdışından getirttiği 5 CD’de  uyuşturucu  bulunan rap’çi Sagapo Kajmer’e 17 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

milliyet
0

Ünlü rap şarkıcısı Yunus Özyavuz , 17 Temmuz 2013 te İngiltere den sipariş verdiği bitki tohumu kargosunu teslim almak için Paket Posta Gümrük Müdürlüğü ne gitmiş , görevliler 5 CD kutusuna saklanmış bitki tohumlarından şüphelenince kargosunu almadan ortadan kaybolmuştu.

Gözaltına alınan rap çinin evinde de 280 gram esrar maddesi elde edilebilecek 560 gram hint keneviri ele geçirilmişti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı nın yürüttüğü soruşturma sonunda , sahnede  Sagapo Kajmer  adını kullanan Yunus Özyavuz hakkında "Uyuşturucu , uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar , "uyuşturucu madde kullanmak" suçundan da 1 yıldan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Ünlü rapçi önümüzdeki günlerde ağır ceza mahkemesinde yargılanmaya başlayacak.

Öte yandan ,  Kajmer  , polise verdiği ifadede evinde tropikal bitkiler , domates , çilek ve her türlü acı biber türünü tohum olarak yetiştirdiğini , İngiltere den kargoyla gelen bitkilerin de tropik tohum olduğunu düşünerek kredi kartıyla aldığını söyledi. Çok sayıda hayranı olması nedeniyle sosyal hayatı olmadığını belirten  Kajmer  , bu yüzden psikolojik depresyona girdiğini ve bir dönem küçük miktarda  uyuşturucu  madde kullandığını , ancak bu maddelerin psikolojik rahatsızlığına çare olmadığını anlattı. Kötü bir niyeti olmadığını ifade eden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =